Мониторинг на качеството на въздуха за SO₂ в България

Ново измерване на „Грийнпийс“ – България на замърсяването със серен диоксид (SO₂) показва критични несъответствия с данните на автоматичната станция, инсталирана в Големо село от ТЕЦ „Бобов дол“ преди година. Стойностите от независимото измерване са между 9 и 18 пъти по-високи от тези, които местните граждани следят за информация за замърсяването от въглищната централа, свързвана с Христо Ковачки.

Сподели