24.02.2025 г. София изрази солидарност с украинския народ и подкрепи европейски път на България. Мащабно шествие под надслов „Заедно с Европа, заедно с Украйна" премина по улиците на столицата по повод на третата годишнина от началото на пълномащабната агресия на Русия срещу суверенна Украйна.